Klub festiwalowy
1 osoba
Moderatorzy:
    hejtuanek

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

23/03/12 od hejtuanek
W temacie: Kino

12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

Międzynarodowy Festiwal Filmowy we Wrocławiu

Czas: od 19/07/12 do 29/07/12
Miejsce: Wrocław
Wysyłanie zgłoszeń tylko po zalogowaniu.

Do tej pory Era, od tego roku T-Mobile Nowe Horyzonty, to największe wydarzenie filmowe w Polsce. W trakcie trwającego 11 dni festiwalu zaprezentowanych zostanie około 440 filmów z 40 krajów.

W ramach imprezy przeprowadzony zostanie szereg konkursów:

Międzynarodowy konkurs NOWE HORYZONTY to najbardziej prestiżowa rywalizacja tego festiwalu. 14 filmów fabularnych z różnych zakątków świata będzie walczyć o Grand Prix i 20.000 euro, nagrodę publiczności i nagrodę krytyków. Zwycięzcy otrzymają również gwarancję dystrybucji swojego filmu w Polsce.

W międzynarodowym konkursie FILMY O SZTUCE wezmą udział filmy dokumentalne, inspirowane sztuką dawną bądź współczesną. Główna nagroda to 10.000 euro i gwarancja dystrybucji w Polsce.

Prócz tego odbędą się również dwa konkursy - polski i europejski - w których wystartują najciekawsze, spośród ostatnio powstałych, produkcje krótkometrażowe.

Pozostałe, niekonkursowe sekcje to między innymi PANORAMA - filmy nagradzane na światowych festiwalach, MOCKUMENTY - filmy wykorzystujące konwencję dokumentu do stworzenia nieistniejącej rzeczywistości, przegląd kinematografii meksykańskiej, czy autorskie retrospektywy twórców z różnych zakątków świata.

Filmy festiwalowe pokazywane będą w kinie Helios i Multikinie "Arkady". W Muzeum Miejskim w Arsenale mieścić się będzie klub festiwalowy. We Wrocławskim Teatrze Lalek znajdzie się centrum festiwalowe - z punktami obsługi klienta, informacją festiwalową i kasami.

Już dziś ruszyła sprzedaż karnetów na festiwal! Cena karnetu dla jednej osoby to 350 zł, karnet uprawnia do obejrzenia w trakcie festiwalu łącznie 55 filmów. Ciekawe czy komuś udaje się wykorzystać karnet w pełni - każdego dnia festiwalu trzeba by oglądać po 5 filmów.

Szczegółowe informacje na stronie festiwalu.