Jedzmy zdrowo!
3 osoby
Moderatorzy:
    ruda

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

27/07/14 od AgnesO

Sok z granatu

eliksir młodości

Pierwszy raz spotkałam się ze świeżym sokiem z granatów, w Koktebelu na Krymie. Jakaś pani sprzedawała go na codziennym targu. Stwierdziłam, że jest to najlepszy sok na upalne dni - energetyczny i orzeźwiający. Oczywiście najlepiej smakuje odpowiednio schłodzony. A nie dość, że pyszny, to jeszcze bardzo zdrowy.

Sok z granatów uznawany jest za prawdziwy eliksir młodości, ponieważ skutecznie spowalnia proces starzenia. Kwas zawarty w soku wzmacnia komórki i zatrzymuje w nich wodę, co powoduje ich dłuższą żywotność. Sok z granatu także regeneruje skórę i poprawia jej wygląd. Ma także działania przeciwzapalne i antybakteryjne. Granat jest pomocny dla układu krwionośnego, poprawia przepływ krwi oraz utrzymuje właściwy poziom cholesterolu.

(Amelia Crook/ https://www.flickr.com/phot...)

(Benjamin Lipsman/ https://www.flickr.com/phot...)

Podobno badania naukowców potwierdzają, że sok z granatu pomaga walczyć z chorobami charakterystycznymi dla kobiet i dla mężczyzn. U kobiet, właściwości soku z granatu mają powodować hamowanie rozwoju komórek nowotworowych i raka piersi, a także łagodzić objawy napięcia przedmiesiączkowego i menopauzy. U mężczyzn natomiast, cudowny sok ma pomóc w walce z prostatą. Sok z granatu wpływa też korzystnie jako lek na potencję.

Jak widać pozytywnych właściwości sok z granatu ma mnóstwo. Natomiast same jego walory smakowe każą często po niego sięgać. Jak wiadomo granat składa się w większości z pestek. Pestki te świetnie uzupełnią nie jedną sałatkę. Także świetnie pasują do hummusu. Nadają mu słodko-kwaskowatego smaku. Kiedyś dekorowałam nimi ciasteczka świąteczne. Jednak chyba nie ma to jak świeży sok z granatów. Można silić się na wyciskanie go w warunkach domowych albo po prostu kupić butelkowany w sklepie ze zdrową żywnościa albo w aptece.

 

Ostatnio komentowane na stronie:
28/07/2014 ruda

Nasiona chia

zdrowotny hit
1 komentarz z 01/08/2014 od ruda
18/07/2014 ruda

Czy warto jeść bakalie?

3 komentarze, ostatni z 21/07/2014 od Ola
15/07/2014 ruda

Wege czy vegan?

1 komentarz z 15/07/2014 od Ola