FOTOKOMÓRKA

Moderatorzy:
    pinot AgnesO

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy i obserwujący
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

29/10/13 od AgnesO
W temacie: WYDARZENIA

Wystawa fotografii Jacoba Aue Sobola

Jacob Aue Sobol to jeden z najważniejszych artystów młodego pokolenia. Z pochodzenia jest Duńczykiem, ale tematy do swoich zdjęć znajduje na całym świecie. Podróżuje do najdalszych zakątków świata, aby fotografować ludzi i ich życie. Był wielokrotnie nagradzany, między innymi na World Press Photo. Jego prace były publikowane i wystawiane w wielu krajach. W 2007 roku Sobol został członkiem legendarnej agencji Magnum Photos. 

ekspozycja prac Jacoba Aue Sobola w Leica Gallery ekspozycja prac Jacoba Aue Sobola w Leica Gallery (Agnieszka Ostrowska)

W piątek, 25 października w Leica Gallery odbył sie wernisaż fotografii Jacoba Aue Sobola. Wystawa ta ma być wydarzeniem inaugurującym otwarcie nowej siedziby Leica Gallery, przy Mysiej 3. Piątkowy wernisaż zgromadził tłumy, w tym wielu znanych polskich artystów. Wystawę otwierał sam Sobol, a dzień później odbyło się z nim spotkanie autorskie.

Fotografie, jakie można zobaczyć na wystawie przy Mysiej, to zbiór prac z cyklu Arrivals and Departure. Jest to cykl obrazujący podróż pociągiem z Moskwy do Pekinu. Różni ludzie, wiele twarzy, zaskakujące historie. Sobol pokazuje intymne relacje między ludźmi, których obserwuje, ale nie jest tylko obserwatorem lecz także uczestnikiem. W jego pracach wyczuwa się więź i konkretną relację także między nim, a fotografowanymi. Erotyzm, intymność i niepokój to główne cechy tych zdjęć. Wszystkie fotografie wykonane w czerni i bieli, są także mocno skontrastowane, co wpływa na jeszcze silniejszy odbiór. Wydają się być wręcz nachalne.