FOTOKOMÓRKA

Moderatorzy:
    pinot AgnesO

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy i obserwujący
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

27/09/13 od Antisaina
W temacie: PRAKTYCZNE

Kupuję aparat

nad czym trzeba się zastanowić

Zapragnąłeś aparatu? Koledzy i koleżanki mają takie wyglądające profesjonalnie z dużymi obiektywami i też chcesz taki?

Tylko po co?

Jeżeli chcesz aparatu do rejestracji zdjęć z wakacji albo ładnych obrazków - najlepiej by był jak najmniejszy i z jak najmniejsza ilością funkcji. Funkcje, których i tak nie będzie się wykorzystywać są pieniędzmi wyrzuconymi w błoto.

Dobry aparat swoje musi ważyć, więc jest niewygodny. Jaka przyjemność z wakacji gdy targa się ze sobą zawsze ponad kilogramowy pakunek? Marna. Dobry aparat to taki, który można zabrać zawsze ze sobą i zrobić zdjęcie gdy przyjdzie nam na to ochota. Aparat fotograficzny musi być użyteczny, inaczej nie spełni swojej funkcji do jakiej został stworzony.

Nie można generalizować dlatego przed zakupem aparatu trzeba usiąść i pomyśleć do czego będziemy używać tego sprzętu. Inny aparat zabieram w góry, a na innym pracuję na codzień, inny zabieram na spotkanie z przyjaciółmi, inny by pobawić się obrazem, inny by zrobić zdjęcia z ukrycia. Każdy ma swoje wady i zalety. Warto mieć tego świadomość.

Autoportret Autoportret (Barbara Ciach)

Nie tak dawno temu miałam poważny problem. Musiałam zabrać aparat na ciężki, dwutygodniowy wyjazd w góry. Nie usmiechało mi się chodzić z lustrzanką - mogła zamoknąć, ale też swoje waży. W końcu ktoś podsunął mi pomysł by zakupić Mju II. Okazało się to strzałem w dziesiątkę.

Brak aparatu nie oznacza, że nie można robić zdjęć. Wystarczy przecież pudełko po zapałkach... ;)