FOTOKOMÓRKA

Moderatorzy:
    pinot AgnesO

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy i obserwujący
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

18/10/13 od AgnesO
W temacie: ARTYŚCI

Ansel Adams

Z miłości do przyrody

Fotograf Ansel Adams zasłynął ze wspaniałych fotografii parków przyrody. Jego zdjęcia wydają się być potężne, jak same obiekty, które fotografuje. Gdy patrzymy na jego fotografie, mamy wrażenie, że to nie zdjęcie, a realny widok.

Canyon de Chelly Canyon de Chelly (Ansel Adams)

Miłość Adamsa do fotografowania przyrody, zaczęła się 1916 roku w Yosemite National Park, gdzie jako chłopiec wyjechał z rodzicami. Widok doliny zachwycił go do tego stopnia, że powrócił tam rok później z lepszym sprzętem i fotografował przez kilka dni. W późniejszych latach działał w organizacjach na rzecz ochrony przyrody. Lata pracy, samotnych wyjazdów i doskonalenia techniki doprowadziły do stworzenia pierwszego portofolio, które zdobyło wielkie uznanie.

The Tetons and the Snake River The Tetons and the Snake River (Ansel Adams)

Przyroda była dla Ansela Adamsa nie tylko obiektem pracy. Traktował ją wyjątkowo. Była dla niego azylem, miejscem, gdzie się wyciszał. Ona dawała mu pełne skupienie, inspirację, a on ją fotografował. I to w niesamowity sposób. To dlatego był krytykiem wszelkiego postępu związanego z niszczeniem i dewastacją naturalnego bogactwa przyrody.

North Palisade from Windy Point North Palisade from Windy Point (Ansel Adams)

Ansel Adams potrafił jak nikt inny opowiedzieć historię i ukazać emocje na zdjęciach nie ludzi, a krajobrazów - gór, lasów i dolin. Kiedy fotografował, cała uwaga skupiała się na uzyskaniu odpowiedniego efektu. Jego prace są doskonale dopracowane - idealne pod względem technicznym. W tej pełnej kontroli nad zdjęciem pomógł mu system strefowy, który opracował. System dziewięciu stref, który ułatwia dobór ekspozycji fotograficznej. To dlatego jego zdjęcia są tak malarskie, pełne najróżniejszych odcieni czerni i bieli.