"Dzika" Europa
8 osób
Moderatorzy:
    Ola
Autorzy strony:
    Ola
Subskrybenci:
    pinot WiktorOnoff Ola Agata Atavus AgnesO mzag ruda

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

23/05/14 od ruda
W temacie: Chorwacja

Imotski - niezbyt znane oblicze Chorwacji

 
Imotski to niewielkie miasteczko położone za masywem Biokovo, tuż przy granicy z Bośnią i Hercegowiną. Generalnie główną atrakcją tych okolic są dwa krasowe jeziorka, które przyciągają w to miejsce turystów. Oczywiście nie spotkamy tam wielkich tłumów, w szczególności jeśli wybierzemy się poza sezonem.
 
Wspomniane dwa jeziorka to Modre Jezero i Crevne Jezero. Pierwsze z nich zawdzięcza swoją nazwę wodzie, która przybiera w nim niebieski odcień. Drugie jezioro nazwane zostało czerwonym ze względu na kolor ścian skalnych, które go otaczają. Z Crevnym Jezerem związana jest pewna legenda. Otóż osoba, której uda się dorzucić kamień do tafli tego jeziorka, rychło wyjdzie za mąż lub ożeni się. O tym, że legenda ciągle żyje w świadomości odwiedzających to miejsce ludzi świadczy fakt, że kamienie z miejsca, z którego można podziwiać Crevne Jezero są skrzętnie wyzbierane. I o ile do Modrego Jezera można podejść kamienną ścieżką, o tyle Jezioro Czerwone możemy podziwiać tylko ze sporej wysokości, co sprawia, że dorzucenie do niego kamyczka może okazać się sporym wyzwaniem.
Modre Jezero Modre Jezero (ruda)
Droga do Modrego Jezera prowadzi kamienną ścieżką, zakosami w dół. Droga do Modrego Jezera prowadzi kamienną ścieżką, zakosami w dół. (ruda)
 
Crevne Jezero można podziwiać tylko z góry. Crevne Jezero można podziwiać tylko z góry. (ruda)
 

Natomiast z okolic Imotski rozciąga się fenomenalny widok na pasmo Biokova oraz zieloną równinę oddzielającą miasto od gór.

Widokowe okolice Imotsky. W kwietniu były nieco pochmurne. Widokowe okolice Imotsky. W kwietniu były nieco pochmurne. (ruda)

Ostatnio komentowane na stronie:
14/11/2010 MG

Wodospady Krka

Plitwice w gorszym wydaniu.
3 komentarze, ostatni z 06/11/2018 od Jacko
02/09/2014 ruda

Gjipe

najpiękniejsza plaża w Albanii
3 komentarze, ostatni z 05/11/2018 od Jacko
19/08/2014 ruda

Ksamil

1 komentarz z 26/05/2017 od orciobiq