"Dzika" Europa
8 osób
Moderatorzy:
    Ola
Autorzy strony:
    Ola
Subskrybenci:
    pinot WiktorOnoff Ola Agata Atavus AgnesO mzag ruda

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

Dzika Europa na I Festiwalu Podróżniczym

Klubu Szalonego Podróżnika

W dniach 23 - 24 maja w Środzie Wielkopolskiej odbywała się pierwsza edycja Festiwalu Podróżniczego zorganizowanego przez Grzegorza Posałę, założyciela Klubu Szalonego Podróżnika. Grzegorz nie tylko chciał w ten sposób zrealizować swoje ogromne marzenie, jakim było stworzenia takiej imprezy w jego rodzinnych stronach, ale również chciał zebrać w jednym miejscu i w jednym czasie inspirujące, podróżnicze historie oraz inspirujących ludzi.

(Grzegorz Posała)

Festiwal był podzielony na dwie części: konkursową, w której udział brało pięć podróżniczych prezentacji oraz na pokaz specjalny, podczas którego bardziej znani podróżnicy opowiadali o swych wyczynach.

W części konkursowej wzięli udział:
- Basia Bordych, która opowiedziała o swojej autostopowej podróży po Australii. Jej prezentacja była przepełniona poczuciem humoru, sporym dystansem do samej siebie, jak i wieloma ciekawostkami na temat samego kontynentu australijskiego.
- Olka Zagórska, czyli moja skromna osoba. Ja "reprezentowałam" Dziką Europę relacjonując  podróż po Bałkanach "Kianka Expedition 2012". Naszym niewielkim samochodem (Kia Picanto) zjechaliśmy wraz z narzeczonym 11 krajów w ciągu 26 dni, wydając na to wszystko 3000zł. https://www.facebook.com/Kiank...
- Robert Gondek i jego fenomenalna prezentacja "Malawi i Zambia w drodze na najwyższe szczyty Afryki". Robert chce zdobyć wszystkie, najwyższe szczyty Afryki, czyli po jednym w każdym z krajów tego kontynentu. Plan ambitny, ale powoli realizuje go, choć oczywiście z przygodami, jak choćby trudność z ustaleniem, który szczyt rzeczywiście jest w danym państwie tym najwyższym. https://www.facebook.com/Szczy...
- Asia Tomczak i Krzyś Łęcki również opowiedzieli o Afryce "Podróże za wiele uśmiechów. Kenia." Siłą ich prezentacji byli napotkani na drodze ludzie, a przede wszystkim dzieciaki, które urozmaiciły ich podróż.
- Stasia Budzisz - Cysewska zabrała nas za to do Iranu. Kraju, który raczej nie kojarzy się nam Polakom jako miejsce wyjątkowo turystyczne. Mimo wszystko jednak jej opowieść o Iranie, jak i napotkanych tam ludziach zachęciła większość zebranych podczas festiwalu osób, do odwiedzenia właśnie tego państwa.

ruda czyli ja na zakończenie prezentacji ruda czyli ja na zakończenie prezentacji (MCh)
 
Jury przyznało nagrodę za najlepszą prezentację Robertowi Gondkowi, co było jak najbardziej słuszną decyzją :)

Jury wraz z konkursowymi prelegentami. Od lewej: trzyosobowe jury, Krzyś, ruda, Robert, Asia, Stasia oraz u naszych stóp Grzesiek Posała. Jury wraz z konkursowymi prelegentami. Od lewej: trzyosobowe jury, Krzyś, ruda, Robert, Asia, Stasia oraz u naszych stóp Grzesiek Posała. (MCh)
 
Poza częścią konkursową, swoje podróżnicze relacje zaprezentowali dwaj znani podróżnicy:
- Damian Wolf Wagabunda, który przez 181 dni podróżował po Ameryce Południowej. W swoim autorskim filmie "181" przedstawił nie tylko wspaniałe momenty i widoki, ale również chwile trudne czy niebezpieczne.
- Michał Kochańczyk zabrał nas natomiast w nieco chłodniejsze klimaty opowiadając o Lady Dana 44 Polarny Rejs Arctic 2013, o którym dość głośno było w zeszłym roku.  https://www.facebook.com/Aroun...

Oprócz wyżej wymienionych prezentacji podczas festiwalu mogliśmy się dowiedzieć o tym, jak tanio podróżować, a wszystko dzięki Marcie Muszyńskiej z bloga podróżniczo.pl oraz o nowym pomyśle na autostop, jaki wprowadza firma Yanosik.

Ogromne brawa należą się Grześkowi Posale, który w 95% sam, od podstaw przygotował I Festiwal Podróżniczy: pozyskał sponsorów oraz patronów medialnych, zaprosił prelegentów oraz stworzył naprawdę przyjazną atmosferę.

Kolejny festiwal już prawdopodobnie na jesieni. Ja będę tam na pewno! :)

Ostatnio komentowane na stronie:
14/11/2010 MG

Wodospady Krka

Plitwice w gorszym wydaniu.
3 komentarze, ostatni z 06/11/2018 od Jacko
02/09/2014 ruda

Gjipe

najpiękniejsza plaża w Albanii
3 komentarze, ostatni z 05/11/2018 od Jacko
19/08/2014 ruda

Ksamil

1 komentarz z 26/05/2017 od orciobiq
Notatki o podobnych miejscach: