"Dzika" Europa
8 osób
Moderatorzy:
    Ola
Autorzy strony:
    Ola
Subskrybenci:
    pinot WiktorOnoff Ola Agata Atavus AgnesO mzag ruda

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

18/04/11 od machta
W temacie: Bułgaria

Delfiny w centrum parku

Nadmorski bulwar w Varnie - wspaniałe miejsce na letni, popołudniowy spacer.

Park Primorski jest usytuowany tuż przy morzu. Piękne alejki, ławeczki, a przede wszystkim mnóstwo zieleni. Idealne miejsce zarówno dla tych, którzy chcą pospacerować, jak i dla rowerzystów.
 
Ten park jest dla turystów odwiedzających Varnę jednym z ulubionych miejsc. Przede wszystkim dlatego, że znajdują się w nim nie tylko ścieżki, kawiarenki i lodziarnie, ale także miejsca, do których naprawdę warto zajrzeć. Idąc parkiem można wstąpić do Akwarium, Planetarium, do Muzeum Marynarki Wojennej, można zobaczyć wystawę pająków i węży, oraz wyjątkowe ogrody. Można odwiedzić mały amfiteatr, w którym są często wystawiane przedstawienia dla turystów. Największą atrakcją jest jednak tutaj Delfinarium. 
 
Delfinarium polecam nie tylko dzieciom, chociaż to one mają na pewno największą frajdę oglądając występy delfinów. Jeden pokaz trwa około pół godziny, może 40 minut. Czekając na występ, można podglądać delfiny pływające za szybą w kawiarni mieszczącej się w tym samym budynku.
 
Prawdziwe show zaczyna się jednak na górze. Pięć tresowanych delfinów pokazuje wspaniałe sztuczki. Grają w siatkówkę, w koszykówkę, skaczą przez obręcze, śpiewają, wykonują wiele sztuczek akrobatycznych, a nawet tańczą... Show prowadzone jest w czterech językach: bułgarskim, rosyjskim, angielskim i niemieckim. Jest także element interakcji z publicznością, kiedy delfiny rzucają dmuchanymi piłkami w publiczność. Gwiazdą jest mały delfinek, który również ma swój własny, wspaniały pokaz.
 
Delfiny to piękne ssaki. Są bardzo towarzyskie, łagodne i życzliwe dla człowieka. Poza tym nie należy zapominać, że emitowane przez delfiny ultradźwięki, u człowieka zwiększają wydzielanie endorfin. Show w wykonaniu delfinów z pewnością rozśmieszy nas do łez i sprawi, że choć przez chwilę poczujemy się jak dzieci.
Ostatnio komentowane na stronie:
14/11/2010 MG

Wodospady Krka

Plitwice w gorszym wydaniu.
3 komentarze, ostatni z 06/11/2018 od Jacko
02/09/2014 ruda

Gjipe

najpiękniejsza plaża w Albanii
3 komentarze, ostatni z 05/11/2018 od Jacko
19/08/2014 ruda

Ksamil

1 komentarz z 26/05/2017 od orciobiq