"Dzika" Europa
8 osób
Moderatorzy:
    Ola
Autorzy strony:
    Ola
Subskrybenci:
    pinot WiktorOnoff Ola Agata Atavus AgnesO mzag ruda

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

08/01/11 od nat
W temacie: Rumunia

Braszów – góra w mieście i miasto niedźwiedzi

Słynne litery z hollywoodzkich wzgórz, układają się tym razem w napis: BRASOV.

Braszów położony jest niedaleko Gór Fogarskich i sam ma górę, która wyrasta zaraz za basztami starego miasta. To jest widok do zakochania się, to połączenie średniowiecznych kamienic z zielonością góry za nimi. Na górę, czyli Tampę można się wdrapać spacerkiem, albo skorzystać z kolejki linowej i tam zza braszowskich liter podziwiać panoramę miasta. Ale kolejny widok, jeszcze piękniejszy -   jest tak naprawdę wyżej. Wydeptana ścieżka prowadzi na sam szczyt Tampy i tam siedząc na skałce można popatrzeć na góry, na niebo i Braszów.

Centrum starego miasta stanowi rynek i Czarny Kościół – nazwany tak od czasu pożaru w XVII wieku, w wyniku którego  jego mury pokryła sadza. Co prawda świątynia jest teraz raczej szara niż czarna, ale i tak robi wrażenie swoją wielkością i masywnością. W środku kościoła znajduje się przebogata kolekcja kobierców. Błądząc po brukowanych ulicach starego miasta łatwo trafić na najwęższą uliczkę w Europie, albo najdroższą cukiernię w Rumunii (ok. 9 zł za gałkę lodów, zgroza). Jedyne co w Braszowie może rozczarować to muzeum historyczne. Chyba, że ktoś jest zainteresowany wystawą półtorametrowych wojowników z tektury. 


Za to poszukiwacze ekstremalnych wrażeń mogą pokusić się o spotkanie z niedźwiedziem. W Rumunii jest ich mnóstwo, a te braszowskie lubią wieczorami schodzić z lasów na kolację do miasta. Także wybierając się po zmroku w okolice lasu należy uważać. A przestrogą niech będzie historia krążąca po Braszowie, o nieostrożnym panu, który będąc w stanie upojenia alkoholowego stał się niedźwiedzią przystawką.

  • Tampa Tampa (nat)
  • Braszów i Czarny kościół Braszów i Czarny kościół (nat)
  • Braszów w deszczu Braszów w deszczu (nat)
Ostatnio komentowane na stronie:
14/11/2010 MG

Wodospady Krka

Plitwice w gorszym wydaniu.
3 komentarze, ostatni z 06/11/2018 od Jacko
02/09/2014 ruda

Gjipe

najpiękniejsza plaża w Albanii
3 komentarze, ostatni z 05/11/2018 od Jacko
19/08/2014 ruda

Ksamil

1 komentarz z 26/05/2017 od orciobiq