Droga. Byle tania.
6 osób
Moderatorzy:
    Agata mrtswtk

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: przed publikacją
RSS RSS
Zarejestruj się

25/09/13 od mrtswtk
W temacie: Dalekie wyprawy

Ceny noclegów w Indiach

Zestawienie cen noclegowni klasy budget (czyli możliwie najtańszych) w wybranych miastach Indii.

Lista obejmuje wybrane lokalizacje na mapie Indii – jeżeli posiadasz informacje dotyczące innych regionów lub chcesz zarekomendować jakąś noclegownie możesz napisać do moderatora strony lub zostawić informację w komentarzu pod tekstem - z Waszą pomocą, lista będzie aktualizowana.

Standard hoteli klasy budget - nie ma co liczyć na klimatyzację (choć jest wiatrak), okno w pokoju czy choćby nawet czystą pościel. Na pewno jest tanio i swojsko – spotkacie tutaj wielu backpackerów.

1 PLN = 19,88 INR (aktualny kurs można sprawdzić tu: http://www.money.pl/pieniadze/...)

CENY ZA ROK 2012:

Mumbaj (Mumbai)

Cena: od 400 RS za dobę.

Lokalizacja: Colaba (centrum turystyczne Mumbaju).

New Delhi

Cena: od 300 RS za dobę.

Lokalizacja: w pobliżu Dworca Kolejowego znajdują się ulice targowe ze sklepami, w ich zaułkach pochowały się tanie hostele.

Dżajpur (Jaipur)

Cena: Przewodnik Lonely Planet polecał hostele od 400 RS za dobę (za pokój – czyli koszt można rozłożyć na dwie osoby). Osobiście polecam Tony Guesthouse (https://www.facebook.com/tony....) - 150 RS za jednoosobowy pokój, w dwie osoby nawet 100 RS za dobę. Dodatkowo Tony oferuje domowe obiadki w cenie 50 RS, przy czym porcje są ogromne i można brać dokładkę.

Lokalizacja: Station Rd, w połowie drogi pomiędzy stacją kolejową a stacją autobusową.

Puszkar (Pushkar)

Miejscowość jest tak mała, że można ją obejść na nogach w kilka minut. Hosteli jest sporo (jeden za drugim), więc najlepiej po prostu pytać o cenę na recepcji.

Cena: hostele już od 100 RS za dobę, ale trzeba dobrze poszukać. Mała uwaga: cena spoza sezonu, w okresie październik-listopad w Puszkarze odbywa się targ wielbłądów, wtedy ceny mogą być wyższe.

Lokalizacja: boczne uliczki od Main Market Rd.

Rishikesh

W Rishikesh najlepiej zatrzymać się po drugiej stronie Gangesu – w części, gdzie nie ma rikszy. Most prowadzący na drugą stronę znajduje się spory kawałek od Dworca Autobusowego więc najlepiej podjechać rikszą do mostu Ram Jhula i dalej przejść na nogach.

Cena i lokalizacja:

Haridwar Rishikesh Badrinath Road (czyli komercyjna strona rzeki z rikszami) - 400-500 RS za pokój bez klimatyzacji, z wielkim trudem można znaleźć pokój za 300 RS (3-sobowy, więc po rozłożeniu cena jest do przyjęcia).

Swargashram (druga strona rzeki, z aszramami i centrami jogi) – jak się dobrze poszuka można znaleźć 2-osobowy pokój za 150-200 RS. W aszramie można dostać pokój w cenie 100 RS za noc.

McLeod Ganj

McLeod Ganj jest położone dość wysoko, dlatego odradzam oszczędzania na - przykładowo – ciepłej wodzie czy dodatkowej kołdrze.

Cena i lokalizacja: Można znaleźć hostele w cenie 200-300 RS za dobę, ale pod prysznicem nie będzie gorącej wody. Dodatkowo lokalizacja nie jest wygodna – należy zejść w dół od głównych ulic. W McLeod Ganj bywa deszczowo i mgliście, dlatego schodzenie po kamiennych schodkach staje się niebezpieczne. Za pokój 2-osobowy z ciepłą wodą w hotelu przy głównej ulicy ceny zaczynają się od 400-500 RS.