Domowe sposoby
3 osoby
Moderatorzy:
    Antisaina

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

Podkładki z drzewa oliwnego

prezent z Betlejem

Nie trzeba wydawać fortuny by przywieźć oryginalne pamiątki z podróży. Co więcej - nie trzeba w  ogóle wydawać pieniędzy! Niewiadygodne? A jednak...

Wystarczy rozejrzeć się naokoło i pomyśleć co nas zainteresowało lub przykuło naszą uwagę. To bardzo dobry trop na znalezienie tego jedynego pomysłu.

Nieraz sama miała taką sytuację, iż ledwo starczało mi na jedzenie, a tu jeszcze wypada coś przywieźć rodzinie. Uwielbiam robić prezenty, tyle radości jest w prezentach od najbliższych. Szczególnie jak prezent jest niepowtarzalny!

Podstawki z drzewa oliwnego Podstawki z drzewa oliwnego (Barbara Ciach)

Chodząc po Betlejem weszłam chyba do wszystkich sklepów szukając tego jedynego prezentu. Razem ze znajomymi zainteresowaliśmy się pracą młodego chłopaka, który z kawałków drzewa oliwnego wycinał paciorki różańców. Staliśmy jak zaczarowani w tej pracowni wdychając drzewny kurz. To co zostało, było traktowane jako odpadek i wrzucane do wielkiego kartonu. Zanurkowaliśmy w trójkę w tym drzewnym śmietniku i zaczęliśmy wybierać co ładniejsze "kąski". Wyszło tego z pół reklamówki.

Gdy przyjechałam do Polski wzięłam się za odróbkę tych odpadków. Przetarłam dokładnie najpierw gruboziarnistym, a następnie drobnoziarnistym papierem ściernym o czym napisałam w Obróbce drewna. Odpuściłam bejcowanie (więcej o bejcy w notatce Bejcowanie), ponieważ zależało mi na pozostawieniu naturalnego charakteru drzewa oliwnego. Następnie dwukrotnie polakierowałam. Efektem były oryginalne, małe podkładki pod kubki.

Pomysłowość jest bezcenna!

W temacie pamiątek warto przeczytać również O kupowaniu pamiątek.

Ostatnio komentowane na stronie:
23/02/2014 Ola

Malujemy rower

6 komentarzy, ostatni z 03/04/2015 od Ola
08/01/2014 AgnesO

Kombiwar

w kuchni bez piekarnika
2 komentarze, ostatni z 09/01/2014 od AgnesO
11/12/2013 Antisaina

Kisiel

3 komentarze, ostatni z 11/12/2013 od Agata