Daleko w górach
3 osoby
Moderatorzy:
    Agata Antisaina
Autorzy strony:
    Agata Antisaina
Subskrybenci:
    Ola Agata Antisaina

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

Spacer po Alpach

Nie ma dla mnie wspanialszej chyba rzeczy niż widok strzelistych gór w słońcu i cała ta alpejska atmosfera.

Kiedy pewnego lata wracałam z Hiszpanii stopem do Paryża, gdzie czekał na mnie samolot do Polski i znajomi, moja trasa musiała troszkę się wygiąć, żeby zahaczyć o małe francuskie miasteczko górskie: Chamonix, miejsce kultowe, zwłaszcza wśród wspinaczy. Ponieważ jest bazą wypadową wspinaczek na Mont Blanc i inne alpejskie szczyty.
 

(M.Rupińska)

 

W te wakacje nawet zamieszkam dłuższy czas w Chamonix, natomiast dwa lata temu spędziłam tam jedną noc na kempingu, i przeszłam się trochę po górach, wtedy właśnie odkryłam magię tego miejsca  i co prawda nie miałam pojęcia że tak się wszystko ułoży że wrócę tu na całe dwa miesiące, ale zakochałam się.

Jeszcze sporo będę pisać o Alpach, mam nadzieje siedząc w kawiarence z widokiem na Mont Blanc, a na razie zapraszam do małej galerii poniżej z mojego spaceru sprzed dwóch lat:

Najpierw wjechałam kolejką (za 12euro!!!) a potem przetrawersowałam przez góry tzw. tarasem, po drodze widziałam jęzor słynnego lodowca "Mer du Glass" i lasem wróciłam do miasteczka. Pogoda, jak na zdjęciach widać, była słoneczna i niesamowita, góry aż błyszczały od słońca. A po drodze, między kamieniami i łąkami spotkałam kilka osiołków. Nawet udało mi się jednego pogłaskać :).
(M.Rupińska)

 

Chamonix wieczorem Chamonix wieczorem (M.Rupińska)

  • (M.Rupińska)
Notatki o podobnych miejscach: