Daleko w górach
3 osoby
Moderatorzy:
    Agata Antisaina
Autorzy strony:
    Agata Antisaina
Subskrybenci:
    Ola Agata Antisaina

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

Punkty widokowe w Picos de Europa

Magia Següenco

Asturiańczycy bardzo są dumni z naturalnego bogactwa swego regionu. Na każdym kroku podkreślają, swoją niezwykłość pod tym względem na tle innych hiszpańskich prowincji. Dlatego też (na nasze szczęście) chętnie chwalą się tym, co warto zobaczyć.

W każdej mieścinie wokół Picos de Europa znajdziemy informację turystyczną - a w niej dostaniemy dokładną mapkę najbliższej okolicy. Warto się jej bliżej przyjrzeć i odszukać miejsca oznaczone jako "Mirador".

Mirador to punkt widokowy. Te oznaczone na mapkach, to czasem specjalnie wydzielone miejsce z parkingien, czasem szczyt jakiejś góry a czasem maleńka wioska, z której widok na okolicę jest wyjątkowo piękny.

Do Punktu widokowego "Mirador de Següenco" (niedaleko Cangas de Onis) trafiliśmy przypadkiem - klucząc  po górskich dróżkach, żeby odszukać najbardziej magiczne miejsce do zatrzymania się na dłuższy postój. I znaleźliśmy.

Mirador de Seguenco Mirador de Seguenco (Anna Ciepiela)

Següenco to miasteczko usytuowane na zboczu rozłożystego pagórka. Na jego szczycie stoją maszty komunikacyjne i jeden samotny domek, z jednym samotnym panem, który tych masztów zapewne pilnuje. A wokół rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na całe Picos de Europa. Dla takiego widoku warto trochę nadwyrężyć samochód bądź nogi.

Picos de Europa Picos de Europa (Anna Ciepiela)

(Później odszukaliśmy miejsce na zdobytej w informacji turystycznej mapie i tak, było oznaczone jako jeden z punktów widokowych.)