Czas człowieka
7 osób
Moderatorzy:
    Atavus

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy i obserwujący
Moderacja: przed publikacją
RSS RSS
Zarejestruj się

03/10/13 od Atavus

Paleolityczni kolumbowie

Czaszka człowieka Cro Magnon Czaszka człowieka Cro Magnon (en.wikipedia.org)

Archeologia jednoznacznie odebrała genueńczykowi palmę pierwszeństwa w odkryciu Nowego Świata. Materiał z ponad 300 stanowisk archeologicznych potwierdza, że już w paleolicie do Ameryki Północnej docierali nie tylko łowcy z Azji, lecz także z Europy. Znajdowane są szkielety, narzędzia krzemienne oraz malowidła naskalne typowe dla Starego Świata. Uważa się, że pomiędzy 18.000 a 12 000 p.n.e. ludy reprezentujące kulturę solutreńską lub magdaleńską (kultury górnego paleolitu) przekroczyły Atlantyk i dotarłwszy na Karaiby, rozprzestrzeniły się na obie Ameryki, dając początek między innymi kulturze Clovis. 

Technologicznie jest to możliwe, wziąwszy pod uwagę, że już 40 000 lat temu ludzie o pochodzeniu Afrykańskim zdołali dotrzeć do Australii. Co ciekawe, znajdowane są na kościach ślady wskazujące na walki. Czyżby europejscy odkrywcy ameryki od początku walczyli o nią z azjatami?

Potomkami tych przybyszów mogły być niektóre indiańskie plemiona, m.in. Araukanowie z Chile, którzy fizycznie i lingwistycznie wyraźnie odróżniają się w regionie, a badania wykazały, ze posiadają cechy genetyczne rasy kaukaskiej. 

Co ciekawe, badania porónawcze grup krwi Majów i Inków wykazały 100% krwii grupy 0, z 5-20% negatywnym rezusem, idetnycznie jak u europejskich przedstawicieli kultury Cro-Magnion. Jak pokazują najnowsze wyniki badań, jest to całkowicie Nowy Świat dla dotychczasowej nauki.

 

 

 

Ostatnio komentowane na stronie:
01/10/2013 Atavus

Kult cargo

czyli pamiątka z przyszłości
3 komentarze, ostatni z 30/04/2014 od Ola
03/11/2013 Atavus

Hubertus

2 komentarze, ostatni z 21/11/2013 od Atavus