Boże Narodzenie
2 osoby

w avatarze strony wykorzystano zdjęcie © jorisvoUstawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: przed publikacją
RSS RSS
Zarejestruj się

Christmas pudding

czyli tradycyjny angielski deser świąteczny

Każdy kraj ma swoje świąteczne smakołyki, których nie znajdziemy na bożonarodzeniowym stole w żadnym innym kraju. Zresztą tak samo bywa w obrębie jednego kraju. Wiele razy wymieniałam się doświadczeniami ze znajomymi z innych części Polski i z zachwytem słuchałam ich opowieści o najlepszych wigilijnych potrawach, których nigdy nie próbowałam bo u mnie się ich po prostu nie robi. Wracając jednak do zagranicznych przysmaków, myślę, że warto przyjrzeć się angielskiemu puddingowi.

Christmas Pudding Christmas Pudding (http://en.wikipedia.org/wik...)

Tradycyjny Christmas pudding, to angielski deser, który podaje się w pierwszy dzień Świąt, czyli tak zwany Christmas Day, 25 grudnia. Pudding traktuje się jako część świątecznego obiadu. Tradycja przyrządzania tego deseru, sięga średniowiecza. Dzisiejszy pudding wygląda nieco inaczej od tego, który przyrządzano w zamierzchłych czasach. Dawno temu, zawierał między innymi mięso. Dzisiaj jest to słodki deser i wydaje mi się, że jest bardziej przystępnym smakołykiem. Główne składniki dzisiejszego Christmas puddingu to mąka, bakalie, brandy oraz łój (co mnie osobiście delikatnie przeraża i chyba wolałabym do nie dodawać:). Podobno pudding najlepiej zrobić 5 tygodni przed Świętami, ale jeśli podzielimy go na malutkie porcje, szybciej dojrzeje. Pełny przepis na angielski deser znajdziecie tutaj. Na pewno nie jest to przepis łatwy i wymaga cierpliwości. Dla tych, którzy są ciekawi jego smaku, a niekoniecznie lubią gotować, brytyjska sieciówka Marks&Spencer przygotowała w swojej świątecznej ofercie gotowy pudding. Jeśli jednak lubicie ekperymentować, to warto wykonać go samemu.

Domyślam się, że każdy ma jakieś sprawdzone świąteczne przepisy na słodkości, które przygotowuje tylko na Boże Narodzenie. Jakie są Wasze świąteczne desery?

Ostatnio komentowane na stronie:
27/11/2014 ruda

Różdżka/ Drzewo Jessego

1 komentarz z 12/02/2016 od roxa
18/12/2013 Agata

Co się jada w Wigilię?

7 komentarzy, ostatni z 07/01/2015 od Agata
07/12/2013 Agata

Od podłaźniczki do choinki

2 komentarze, ostatni z 22/12/2014 od pinot
02/12/2014 ruda

Zbieranie bombek

2 komentarze, ostatni z 09/12/2014 od ruda