Biuro Żeglarskie Błękitny Piotruś

2 osoby
Uphagena 8
80-237 Gdańsk
Polska
www.blekitnypiot...

telefon:
583454543

e-mail:
biuro@blekitnypi...
Moderatorzy:
    blekitny_piotrus

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: przedstawiciele
Moderacja: przed publikacją
RSS RSS

Biuro Żeglarskie Błękitny Piotruś

25/11/14 publiczna

Rejsy morskie żaglowcem Bonawentura!

Oferta 2015

Sezon rozpoczynamy pod koniec kwietnia rejsami po Bałtyku. Pierwsze etapy dedykowane są wszystkim tym, którzy są spragnieni morza „po długim, zimowym śnie”. Każdy z bałtyckich etapów rozpoczyna się i kończy w jednym z polskich portów: Gdańsk, Świnoujście, Szczecin. W trakcie tych rejsów odwiedzimy porty południowej Szwecji (Hanöbukten), Olandię czy Bornholm.  

Etap do Göteborga przebiega przez Danię, gdzie planujemy odwiedzić królewską Kopenhagę, zamek Hamleta w Helsingor, wyspy Kattegatu i w końcu szkiery zachodniej Szwecji. W środku sezonu będziemy buszować po ciekawych krajobrazowo i nawigacyjnie zakamarkach południowej Norwegii, by dołączyć do Tall Ship Races w Ålesund. Następnie po zakończeniu regat, Bonawentura przepłynie Kanał Kiloński i skieruje się na Morze Północne, gdzie u wybrzeży Anglii, Holandii i północno-zachodnich Niemiec odbędą się trzy rejsy pływowe.  

W połowie września opuścimy wody Morza Północnego by w drodze powrotnej z Cuxhaven zaszarżować w porty Rugii i północno-wschodnich Niemiec. Pod koniec sezonu powrócimy na Bałtyk i weźmiemy kurs na porty południowej Szwecji, Olandii, Farosund. Nasze rejsy zakończą się w pierwszej połowie listopada w Gdańsku.  

Podane trasy rejsów mają charakter orientacyjny i mogą ulec zmianie w przypadku trudnych warunków atmosferycznych, działania siły wyższej i ograniczonej sprawności załogi. Ostateczna decyzja co do sposobu realizacji trasy (odwiedzanych portów i czasu postojów) należy do kapitana jachtu i jest podejmowana na bieżąco podczas rejsu.

Ostatnio komentowane na stronie: