Akademia Podróży


Moderatorzy:
    Cmyk AkademiaPodrozy

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: przedstawiciele
Moderacja: przed publikacją
RSS RSS

Akademia Podróży


Organizujemy incentive travel - imprezy integracyjne, wyjazdy motywacyjne, szkolenia i konferencje, branżowe i korporacyjne zawody sportowe oraz wycieczki turystyczne.

20/11/14 publiczna
W temacie: Andorra Snow Festival

Andorra i Vallnord

Małe państwo w południowo-zachodniej Europie, leżące w Pirenejach granicząc od północy z Francją a od południa z Hiszpanią. Ma powierzchnię 462 km2 (czyli troszkę mniej niż powierzchnia Warszawy) a liczba ludności wynosi ok. 80 tysięcy mieszkańców (czyli tyle co Jelenia Góra). Średnia wysokość terenu to aż 1996 m n.p.m. Andorra leży na południowych stokach Pirenejów w strefie klimatu umiarkowanego - górskiego.

Usytuowana w sercu Pirenejów jest jednym z 10 najlepszych regionów narciarskich na świecie! Charakteryzuje się chłodnymi zimami z dużymi opadami śniegu co sprzyja uprawianiu sportów zimowych.
Dwa główne rejony narciarskie Andorry to Grandvalira i Vallnord posiadające łącznie ponad 300 km nartostrad, na których odnaleźć można 110 wyciągów narciarskich. Dzięki bardzo niskim podatkom, Andorra to również raj dla lubiących zakupy. Kosmetyki, markowe ubrania i okulary, zegarki, elektronikę i alkohol można tu nabyć po bardzo atrakcyjnych cenach.

V A L L N O R D

Ośrodek położony jest zaledwie 13 km od stolicy Andorra la Vella. Arinsal i Pal, do których można dostać się gondolkami wyruszającymi z centrum uroczych miasteczek La Massana i Arinsal to dwa sektory narciarskie połączone nowoczesną 50 osobową koleją linową. Trzecim sektorem Vallnord jest ukryty głęboko w górach sektor Arcalis, do którego kursuje bezpłatny skibus. Doliny Vallnord to ponad 90 km perfekcyjnie przygotowanych tras narciarskich i najlepsze warunki śniegowe w Księstwie.

Sektory Arinsal i Pal oferują łącznie 63 km tras na wysokości 1 550 - 2 560 m n.p.m. Znajdziemy tu 4 trasy czarne (bardzo trudne), 16 tras czerwonych (trudne), 15 tras niebieskich (łatwe) i 7 tras zielonych (bardzo łatwe) oraz najwyższej klasy snowpark. Sektor jest wręcz stworzony dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy. Początkującym na pewno do gustu przypadną stoki zaprojektowane specjalnie do nauki jazdy, ogródki śnieżne oraz teren przystosowany do bezpiecznej jazdy. Pozostali narciarze docenią zróżnicowane i co najważniejsze niezatłoczone stoki.

Ukrytym skarbem Andorry jest spokojny sektor Arcalis, położony na wysokości 1 950 - 2 625 m n.p.m., oferujący 30 km długich tras. Miejscowi zgodnie odpowiadają, że to najlepsze miejsce dla freeriderów w Andorze. To właśnie tutaj znajduje się jedna z najznakomitszych tras, na której co roku organizowane są zawody będące częścią freeridowego World Tour Arcalis. To także miejsce gdzie dobrze jeżdżący narciarze i snowboardziści mogą spróbować swoich sił, uczestnicząc w wyprawie heliskiing / heliboarding. Dla wszystkich spragnionych mocnych wrażeń przygotowano atrakcje takie jak: nurkowanie pod lodem, kiteskiing, jazda śnieżnymi skuterami, na skibobach, psie zaprzęgi czy wyprawy na rakietach śnieżnych.

Notatki o podobnych miejscach: