7 fotografii
159 osób
Moderatorzy:
    pioter Ola ruda
Subskrybenci:
    pinot Chris888 pioter pictori colgen IDB roxa Grzania przybor jacek.bralski Diabella kajtson
pokaż więcej

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

15/01/14 od Ola

Zima w kolorze

o niełatwym robieniu zdjęć nocą

Zimą zdjęcia mogą być bardziej kolorowe niż ktokolwiek mógłby przypuszczać i mogą sprawić sporo frajdy.

Ale zacznijmy od początku. Pierwsze próby wykonania zdjęć raczej sgerowały, że nic z tego nie wyjdzie. Nie mam "mocnego aparatu" - to tylko trochę bardziej podkręcona małpka.

(Aleksandra Foryś)
Mimo to miałam nadzieję, że światło latarni odbijające się w śniegu trochę doświetli mi zdjęcia - niestety, raczej bez szału.

(Aleksandra Foryś)
Wypróbowałam też lampę, choć z reguły raczej z niej nie korzystam, bo nie lubię efektu "zombie". Ale światło niejako "zatrzymywało się" na pierwszej koronie gałęzi - i na tym koniec.

(Aleksandra Foryś)
Niektóre zdjęcia rzeczywiście wyszły jednak trochę jaśniej.

(Aleksandra Foryś)
W tym celu musiałam ustawić stosunkowo długi czas naświetlania. Ponieważ nie mam statywu wyglądają na troszkę "poruszone" - pewnie tym niespodziewanym atakiem zimy.

(Aleksandra Foryś)

Bardzo spodobała mi się przy tym gra czerni i bieli w zdjęciu człowieka w czarnym płaszczu z psem na spacerze.

(Aleksandra Foryś)

Na koniec zaczęłam bawić się przy usawieniach ostrości - ustawiłam aparat na robienie zdjęcia w maksymalnym zbliżeniu i zrobiłam zdjęcie zimowego pejzażu - co dało w wyniku zdjęcie zupełnie nieostre i rozmazane. Ale spodobał mi się ten efekt - zwłaszcza światło latarni które wygląda jak wielkie lampiony wśród zarysu drzew.

(Aleksandra Foryś)
Oczywiście zdjęcia które przyniosłam ze spaceru wyglądały całkiem inaczej niż te które teraz oglądacie. W zasadzie wyglądały fatalnie. Ale lubię czasem dać zdjęciom drugą szansę i poprzerabiać je trochę z użyciem programu Picasa - taki recykling zdjęć. W tym przypadku była to zupełna loteria, bo naprawdę nie wiedziałam jak zdjęcia zareagują po zastosowaniu różnych dostępnych tam filtrów. Dużo zdjęć musiałam porządnie "doświetlić", bo były bardzo ciemne. Ale przyznam że cała zabawa z obróbką zdjęć dała mi dużo frajdy. Efekty oceńcie sami.

Ostatnio komentowane na stronie:
13/07/2019 Grzania

Peru

spełnienie marzenia
5 komentarzy, ostatni z 14/07/2019 od Grzania
16/08/2016 pioter

Toruń wieczornie

7 zdjęć
4 komentarze, ostatni z 04/03/2019 od bt