Czarnogóra, Zabljak, Žabljak
Zabljak + dodaj notatkę o tym miejscu

Miasto i gmina miejska w północnej części Czarnogóry. Jedna z kilku gmin, w której nie przeważają Czarnogórcy (w tym wypadku ok. 43% przy ok. 50% Serbów).

http://www.zabljak.me/stranica.php?id=27

Ciekawe miejsca:

Crno Jezero (Czarne Jezioro)

Jezioro polodowcowe leżące u stóp góry Durmitor. Czarne Jezioro jest największe i najgłębsze spośród słynnego kompleksu 18 jezior znajdujących się w okolicy miasteczka Zabijak

http://www.montenegro.com/phototrips/north/Durmitor_and__the_Black_Lake.html

Durmitor National Park

Park Narodowy Durmitor został założony w 1952 roku. Obejmuje szczyt Durmitor oraz 18 jezior polodowcowych, 5 kanionów oraz 27 szczytów powyżej 2 200 metrów wysokości. Piękne krajobrazy i unikatowa przyroda (tutejsze lasy mają ponad 500 lat) oraz 2 000 kilometrów tras pieszo-wspinaczkowych sprawiają, że Park jest jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych Czarnogóry.

http://www.discover-montenegro.com/durmitor.htm

Kanion Tara

Rzeka Tara, nazywana łzą lub szmaragdem Bałkanów jest biologiczno- hydrologiczno- geologicznym fenomenem przez co została wpisana w 1980 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kanion rzeki Tara jest drugim najgłębszym kanionem na świecie ( tuż za Wielkim Kanionem Colorado) W najgłębszym mierzalnym punkcie ma ponad 1333 metrów głębokości. Obowiązkowy punkt dla wielbicieli rzadkiej przyrody i entuzjastów ekstremalnych raftingów.

http://www.viabalkans.com/en/natural-attractions/canyons-gorges-and-caves/the-tara-canyon/

Przeglądaj drogowskazyOstatnie notatki o tym miejscu