Wszystkie | Notatki
Trydent-Górna Adyga - drogowskazy
Bolzano (Bozen) nazywane jest bramą Dolomitów. Średniowieczne, zabytkowe miasteczko to idealna baza wypadowa zarówno dla amatorów białego szaleństwa, jak i dla wielbicieli sportów letnich.
Madonna di Campiglio to włoskie centrum sportów zimowych. Otoczona przez Dolomity jest również idealnym miejscem do uprawiania wspinaczki czy chodzenia po górach.
Trydent zachwyca zarówno architekturą, jak i naturalnym krajobrazem. Przepiękne zabytki ukryte są wśród majestatycznych gór. Okolice Trydentu to wspaniałe miejsce do uprawiania turystyki aktywnej.
Trydent-Górna Adyga - notatki i wydarzenia
W Dolinie Adygi
Na pograniczu Włoch i Austrii
Monstrualne ściany alpejskich skał wyrastające pionowo nad wąską na kilka kilometrów i długą na kilkadziesiąt Doliną Adygi mogą kojarzyć się z kamieniołomami cyklopów. Widok budzący grozę i poczucie małości wśród olbrzymów, zwłaszcza gdy się patrzy z samego dna doliny, płaskiego i świetnie zagospodarowanego, z zielonymi polami wzdłuż autostrady A22 i... czytaj dalej
Austria kontra Włochy
Dyskusja o tym gdzie lepiej jeździ się na nartach, w Austrii czy we Włoszech, to trochę jak dyskusja o przewadze świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiejnocy.
Do tej pory byłam wielką fanką nart w Austrii. I właściwie to wciąż jestem, jednak po ostatnim wyjeździe do Włoch, ten kraj jest dla mnie numerem jeden na mojej prywatnej liście narciarskiej. Niby dlaczego miałaby być tak duża różnica między tymi dwoma krajami jeśli to wciąż te same Alpy, a... czytaj dalej

Cały świat >

Włochy >

Trydent-Górna Adyga

Prowincja Bolzano

Trydent