Polska, Pomorskie, Wdzydze Tucholskie
Wdzydze Tucholskie + dodaj notatkę o tym miejscu

Wieś położona jest nad jednym z największych jezior województwa pomorskiego – Wdzydze – zwanym również Kaszubskim Morzem. W tym pięknym miejscu można zaszyć się wśród urokliwej przyrody i zapomnieć o całym świecie. Jest to miejsce z doskonałymi warunkami dla żeglarstwa i windsurfingu, a także z licznymi ścieżkami rowerowymi i szlakami turystycznymi. Wieś usytuowana jest na terenie przepięknego Wdzydzkiego Parku Narodowego.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wdzydze_Tucholskie
http://pojezierzekaszubskie.blog.onet.pl/

Ciekawe miejsca:

Kamienne Kręgi w Odrach

To niezwykle malownicze, owiane tajemnicą miejsce, uznane zostało za rezerwat przyrody w 1958 roku. W lesie na terenie Nadleśnictwa Czersk znajduje się 10 całych i kilka fragmentów kręgów kamiennych, na których obwodzie ustawione są kamienie wystające 20-70cm ponad powierzchnię ziemi. Kręgi będące niewątpliwie ciekawym przedmiotem badań, są dowodem na istnienie w tym miejscu pierwotnej kultury zamierzchłych czasów.

http://www.las.pl/rozne/kregi/kregi.htm

Kaszubski Park Etnograficzny - Muzeum Kaszubskie

Muzeum powstało w 1906 roku we Wdzydzach Kiszewskich. Jest to teren, na którym zgromadzono ponad 40 obiektów architektury ludowej z całych Kaszub.

http://www.muzeum-wdzydze.gda.pl/

Rejsy wycieczkowe po jeziorze Wdzydzkim

Rejsy po jeziorze odbywają się statkiem wycieczkowym cumującym na przystani we Wdzydzach Kiszewskich.

http://osrodek.ibwpan.gda.pl/index.php/atrakcje/statek/

Ciekawe wydarzenia:

Jarmark Wdzydzki

Największa folklorystyczna impreza na Kaszubach, organizowana na terenie Muzeum Kaszubskiego od 1973 roku. Odbywa się zawsze w trzeci weekend lipca. Występy zespołów folklorystycznych, koncerty muzyki poważnej, pokazy dawnych zawodów i tradycyjnych zajęć dostarczą niezapomnianych wrażeń.

http://www.muzeum-wdzydze.gda.pl/jarmark.html

Przeglądaj drogowskazy