Włochy, Piemont, Verbano Cusio Ossola, Verbania
Verbania i Lago Maggiore + dodaj notatkę o tym miejscu

Verbania słynie z licznych parków i ogrodów (m.in. Villa San Religio i Villa Giulia), leżących nad brzegiem jeziora Maggiore. Jest idealną bazą wypadową do wycieczek na górę Monte Rosa, do Narodowego Parku Val Grande, do dolin Valli Ossolane i do uprawiania turystyki wodnej.

http://www.verbania-turismo.it/

Ciekawe miejsca:

Lago Maggiore

Jezioro Maggiore leży w przepięknej okolicy, u podnóża Alp Lombardzkich. Klimat śródziemnomorski sprzyja rozwojowi bujnej roślinności. Na jeziorze znajduje się wiele wysp (m.in. Wyspy Borromee). Teren idealny do uprawiania sportów wodnych i innych rodzajów turystyki aktywnej.

http://www.illagomaggiore.com/

Giardini Botanici Villa Taranto

Ogród botaniczny znajduje się w miejscowości Pallanza. Na jego 16 hektarowym obszarze znajduje się także herbarium i mauzoleum założyciela ogrodu.

http://www.villataranto.it/

Wyspy Borromee

Trzy wyspy na jeziorze Maggiore od XIV wieku do dziś należą do książęcej rodziny Borromeuszy - stąd też ich nazwa. Na wyspie Bella znajduje się barokowy pałac z XVII wieku i ogrody tarasowe, na wyspie Madre możemy zwiedzić ogród botaniczny. Wyspa del Pescatori jest jedyną zamieszkałą - mieści się tu niewielka osada rybacka (warto zwrócić uwagę na kościół San Vittore).

http://www.borromeoturismo.it/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wyspy_Borromee

Alpe Devero

Malowniczy park w Alpach, którego nieskażona przyroda sprzyja rekreacji przez cały rok. Można tu uprawiać piesze wycieczki, wspinaczkę skałkową, wycieczki rowerowe, a zimą narciarstwo i alpinizm.

http://www.alpedevero.it/

Punkt widokowy Mottarone

Na szczyt Mottarone można dostać się kolejką linową. Rozciąga się stamtąd niezwykły widok na całą okolicę. Na pośredniej stacji kolejki (Giardino Alpino) znajduje się ogród botaniczny z roślinami alpejskimi.

http://www.scuolascimottarone.it/
http://it.wikipedia.org/wiki/Mottarone

Chiesa di San Remigio

Niewielki Kościół leżący w miejscowości Castagnola pochodzi z XI wieku. We wnętrzu zachowała się też część fresków pochodząca z tego okresu.

http://www.illagomaggiore.com/4013,Poi.html

Chiesa di Madonna di Campagna

Renesansowy kościół pochodzi z XVI wieku. Powstał na gruzach XI wiecznego kościoła romańskiego, z którego pozostały do dziś jedynie fragmenty murów i dzwonnica.

http://www.illagomaggiore.com/4149,Poi.html

Basilica di San Vittore

Romańska bazylika powstała ku czci patrona miasta w XVII wieku. W przykościelnej dzwonnicy znajduje się aż osiem dzwonów.

http://www.illagomaggiore.com/4258,Poi.html

Ciekawe wydarzenia:

Wystawa Kamelii

W marcu odbywa się wystawa ciętych kwiatów, układanych w artystyczne kompozycje. Impreza organizowana jest w Verbania Pallanza i Ogród Botaniczny Villa Taranto.

http://www.lagomaggiorefiori.it/index.php?node=327&lng=1&rif=567fe20775
http://www.illagomaggiore.com/1034,News.html

Settimana del Tulipano

W kwietniu Verbania obchodzi Tydzień Tulipanów. Zobaczyć można aż 65 odmian tych kwiatów a wśród nich słynnego czarnego tulipana.

http://www.villataranto.it/eventi.asp#tulipano

Lago Maggiore LetterAltura - Festival di letteratura di montagna, viaggio, aventura

Ogromna impreza związana z literaturą górską oferuje uczestnikom warsztaty, wykłady, przedstawienia, spotkania z autorami i międzynarodowymi gośćmi - w 2012 znalazł się wśród nich Krzysztof Zanussi. Festiwal odbywa się co roku w czerwcu.

http://www.letteraltura.it/

Di foglie, di legno, di pietra: festival di musica antica e popolare

Festiwal muzyki dawnej popularnej, tradycyjnej w tym regionie, odbywa się co roku w lipcu. Wstęp na festiwal jest wolny.

http://www.illagomaggiore.com/8818,Events.html
http://www.myspace.com/difogliedilegnodipietra

Corso Fiorito

W pierwszą niedzielę września w Verbanii odbywa się festiwal kwiatów. W ramach festiwalu zorganizowana jest wielka parada, z platformami i rzeźbami wykonanymi właśnie z kwiatów.

http://www.corsofiorito.it/

Przeglądaj drogowskazy