Polska, kujawsko-pomorskie, tucholski, Tuchola
Tuchola + dodaj notatkę o tym miejscu

Jest to piękna, malownicza stolica Borów Tucholskich, krainy o ogromnych walorach krajobrazowych. Tuchola, otoczona lasami, z malowniczą rzeką Brdą i licznymi okolicznymi jeziorami, umożliwia wypoczynek i uprawianie różnych form turystyki.

http://www.tuchola.pl/portal.php
http://www.it.tuchola.pl/

Ciekawe miejsca:

Legbąd

Atrakcją tej miejscowości jest system Wielkiego Kanału Brdy z licznymi odnogami. Warto zobaczyć Akwedukt w Fojtowie a szczególnie XIX wieczną konstrukcję, wzorowaną na rzymskich budowlach. To tutaj wody kanału przepływają ponad wodami Czerskiej Strugi.

http://turystyka.org.pl/Legb%C4%85d-m260

Raciąż

Jedna z najstarszych miejscowości w regionie posiadająca ogromne znaczenie lokalne. W okolicy zobaczyć można wiele ciekawych obiektów architektonicznych.

http://www.raciaz.eu/
http://www.miastoraciaz.pl/

Stare Miasto w Tucholi

Mury obronne i podzamcza, ze średniowiecznym układem przestrzennym pochodzą z XIII i XIV wieku.

http://www.tuchola.pl/portal.php?aid=1233820309498a9a95833c4

„Szlak Jagielloński – Dwa Miecze”

Podążając tym szlakiem można poznać miasto i okolicę. Zaczyna się w centrum starego miasta, prowadzi przez Rudzki Most, lasy i okrąża miasto. Nazwa wzięła się od legendy, według której dwa miecze przekazane przez Wielkiego Mistrza Krzyżackiego Urlicha von Jungingena Królowi Polskiemu Władysławowi Jagielle pod Grunwaldem, pochodziły właśnie z Tucholi.

http://www.tuchola.pl/portal.php?aid=1233923476498c2d94ae9ab

Ciekawe wydarzenia:

Europejskie Spotkanie Bractw Kurkowych

Spotkanie odbywające się w Tucholi co roku, pod koniec sierpnia. Kurkowe Bractwo Strzeleckie założone w 1547 roku jest jednym z najstarszych stowarzyszeń zrzeszającym mieszkańców Tucholi. W ramach imprezy odbędzie się między innymi turniej strzelecki.

http://www.tuchola2012.pl/

Dni Borów Tucholskich

Jedna z największych imprez na Pomorzu. Pierwsze Dni Borów zorganizowano w 1939 roku, a następne w 1961. Festyn społeczno-kulturalny ma na celu prezentację piękna i dorobku regionu.

http://www.tuchola.pl/portal.php?aid=1234861376499a7d402d833

Przeglądaj drogowskazy