Szwecja, Sztokholm
Sztokholm + dodaj notatkę o tym miejscu

Umieszczona na 14 wyspach stolica Szwecji jest siedzibą rządu, parlamentu i rodziny królewskiej oraz najgęściej zaludnionym terenem w Skandynawii. Sztokholm, nazywany niekiedy Wenecją Północy, znany jest z przepięknej architektury, czystej wody, licznych parków i bogatej oferty kulturalnej.

http://international.stockholm.se/
http://www.visitstockholm.com/en/

Ciekawe miejsca:

Muzea

W Sztokholmie mieści się około 100 muzeów. Najpopularniejsze spośród nich jest Muzeum Vasa czyli okręt-muzeum, królewski galeon z XVII wieku, który spektakularnie zatonął a następnie w latach 60 ubiegłego wieku został wyłowiony a od 1990 roku jest udostępniony zwiedzającym.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Muzea_w_Sztokholmie

Storkyrkan

Kościół św. Mikołaja to luterańska katedra z XIV wieku. W środku znajdują się liczne dzieła malarskie i zabytkowe rzeźby.

http://www.stockholmsdomkyrkoforsamling.se/page.php?p=481

Zamek Królewski

Oficjalna siedziba rodziny królewskiej pochodzi z XVII wieku i powstała w stylu barokowym. Poszczególne części otwarte są dla zwiedzających, mieszczą się tu również trzy muzea.

http://www.kungahuset.se/royalcourt/royalpalaces/theroyalpalace.4.396160511584257f218000138.html

Ciekawe wydarzenia:

Stockholm Jazz Festival

Trzydniowy międzynarodowy festiwal muzyki jazzowej odbywa się w drugiej połowie czerwca w Sztokholmskim skansenie.

http://www.stockholmjazz.com/

Stockholm Pride

Coroczny festiwal „gay pride” (homoseksualna duma) na przełomie lipca i sierpnia ściąga do Sztokholmu przedstawicieli wszelkich mniejszości seksualnych. To największy tego typu festiwal w krajach nordyckich.

http://www.stockholmpride.org/en/

Przeglądaj drogowskazyOstatnie notatki o tym miejscu