Polska, Podlaskie, białostocki, Supraśl
Supraśl + dodaj notatkę o tym miejscu

Miasto o statusie uzdrowiska (dzięki m.in. czystości powietrza i pobliskim złożom borowin) w województwie podlaskim. Mieści się w nim siedziba Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej, którą jest otoczony. Supraśl może pochwalić się również licznymi zabytkami i bogatym życiem kulturalnym.

http://www.suprasl.pl/

Ciekawe miejsca:

Muzeum Ikon

Oddział Muzeum Podlaskiego, który mieści się na terenie prawosławnego monasteru. W swoich zbiorach muzeum posiada m.in. ponad 1200 ikon i XVI wieczne freski. Wystawy organizowane przez muzeum są wzbogacone o oprawę multimedialną.

http://www.muzeum.bialystok.pl/suprasl/

Teatr Wierszalin

Supraśl to siedziba grupy teatralnej Wierszalin. Grupa wzięła nazwę od prawosławnej wspólnoty religijnej, która działała na tamtych terenach w czasach I wojny światowej. Teatr wielokrotnie zdobywał prestiżowe nagrody międzynarodowe. Określany jest jako nowatorski teatr antropologiczny.

http://www.wierszalin.pl/

Monaster Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny

Historia jednego z sześciu monasterów prawosławnych w Polsce sięga XV wieku. W skład monasteru wchodzą: cerkiew Zwiastowania, pałac Archimandrytów (siedziba Muzeum Ikon), barokowe budynki klasztorne, brama-dzwonnica i cerkiew św. Jana Teologa.

http://www.monaster.eu/

Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej

Puszcza Knyszyńska rozciąga się na obszarze ponad 100 tys. hektarów. W dużym stopniu udało się zachować jej naturalność. W parku krajobrazowym występuje blisko 850 gatunków roślin, spośród których wiele objętych jest ochroną. Jest to również miejsce zamieszkania wielu rzadkich ptaków. Park udostępnia turystom szlaki piesze, rowerowe, wodne i konne.

http://www.pkpk.wrotapodlasia.pl/

Ciekawe wydarzenia:

Spotkania z naturą i sztuką UROCZYSKO

Spotkania odbywają się co roku w czerwcu. Za każdym razem towarzyszy im inny motyw przewodni, wokół którego organizowane są warsztaty, koncerty, wystawy, spektakle i wiele innych atrakcji.

http://www.uroczysko.pl/

Europejski Festiwal Muzyczny „Gloria”

Festiwal muzyki klasycznej organizowany jest w Supraślu na początku czerwca. Można podczas niego usłyszeć zarówno znanych artystów teatrów muzycznych, jak i młodych debiutantów.

http://canto.gloria.eu.interia.pl/

Przeglądaj drogowskazy