Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Rejencja Stuttgart, Stuttgart
Stuttgart + dodaj notatkę o tym miejscu

Stuttgart to przede wszystkim centrum naukowo-badawcze i jeden z najważniejszych ośrodków akademickich Niemiec. Znany z przepięknych parków i rozległych winnic, jest miastem, które tętni życiem, jednocześnie zapewniając miejsce do spokojnego relaksu. Przebiegająca przez centrum ulica Koenigstrasse jest uważana za najdłuższy deptak w Niemczech.

http://www.stuttgart.de/
http://www.stgt.com/
http://www.stuttgart-tourist.de/

Ciekawe miejsca:

Staatsgalerie

Galeria narodowa w Stuttgarcie została założona w 1843 roku. W swoich zbiorach posiada głównie malarstwo od XIV do XIX wieku, w tym prace Rembrandta, Moneta, Rubensa czy Renoira.

http://www.staatsgalerie.de/

Stiftskirche

Kościół zachowany w stylu romańsko-gotyckim, którego początki sięgają XII wieku.

http://www.stiftskirche.de/

Altes Schloss

Stary zamek znajdujący się w centrum Stuttgartu pochodzi z X wieku. Obecnie mieści się w nim Landesmuseum Wuerttemberg – główne muzeum historyczne w landzie Baden-Wuerttemberg.

http://www.landesmuseum-stuttgart.de/

Ciekawe wydarzenia:

Fruehlingsfest

Święto wiosny przyciąga do Stuttgartu prawie 1,5 mln odwiedzających. Od połowy kwietnia do początku maja w okolicy Cannstatter Wassen rozstawione zostają atrakcje dla zwiedzających w każdym wieku – wesołe miasteczka, stoiska cukiernicze, namioty piwne i inne atrakcje dla całej rodziny.

http://www.stuttgarter-fruehlingsfest.de/index.php?id=292

Musik Festival Stuttgart

Międzynarodowy festiwal muzyki przede wszystkim klasycznej, połączony z wystąpieniami oraz wykładami na związane z muzyką tematy, odbywa się w dwóch ostatnich tygodniach sierpnia.

http://www.musikfest.de/

Sommerfest

Letni festiwal to najbardziej elegancka impreza plenerowa w Stuttgarcie, która przyciąga każdego roku niemal pół miliona gości. Na 4 dni sierpnia Schossplatz i wybrzeże jeziora Eckensee zmieniają w idealne miejsce do relaksu i zabawy – przy dźwiękach muzyki i poczęstunku z lokalnych przysmaków.

http://www.sommerfest-stuttgart.de/index.php?id=108

Przeglądaj drogowskazyWydarzenia w tym miejscu