Wszystkie | Notatki
Badenia-Wirtembergia - drogowskazy
Uzdrowisko znane już w czasach rzymskich. Leży na wysokościach od 150-1000 m u stóp gór Schwarzwald. Baden-Baden to przede wszystkim termy i ich ruiny, a na wzgórzach – zamki obronne. . Miasto jest idealnym miejscem dla miłośników sportu, zwłaszcza uprawiania turystyki pieszej, wspinaczki górskiej i jazdy na nartach.
Freiburg położony jest w otoczeniu łagodnych, pokrytych winnicami wzgórz. Ponad starówką wznosi się piękna gotycka wieża katedry z czerwonego piaskowca, skąd można podziwiać wspaniałą panoramę Freiburga i zielonych wzgórz Schwarzwaldu.
Heidelberg to znane centrum turystyczne i akademickie, pełne atrakcji przez cały rok.
Stuttgart to przede wszystkim centrum naukowo-badawcze i jeden z najważniejszych ośrodków akademickich Niemiec. Znany z przepięknych parków i rozległych winnic, jest miastem, które tętni życiem, jednocześnie zapewniając miejsce do spokojnego relaksu. Przebiegająca przez centrum ulica Koenigstrasse jest uważana za najdłuższy deptak w Niemczech.
Badenia-Wirtembergia - notatki i wydarzenia
Domy w chmurach
Od kiedy zobaczyłam Filar Katskhi nie przestaję wyłapywać architektonicznych perełek, które zostały wybudowane niemalże w chmurach. Wszystkie te budynki, które zdają się wisieć w powietrzu wzbudzają u mnie niezmienie podziw. Na razie wyłapałam kilka takich cudów architektury:1. Filar Katskhi w Gruzji Levan Nioradze, CC BY-SA 2.0, http://www... czytaj dalej
Muzeum Mercedes-Benz
Dziś kilka słów o muzeum, które może nas zaskoczyć nie tylko pokazywanymi tam eksponatami, ale również samą architekturą. Tak jest w przypadku Muzem Mercedes-Benz, którego budynek ma naprawdę oryginalną i dziwną, nowoczesną formę. Poziome "pasy" załamane w niektórych miejscach to dla mnie dekontruktywistyczny obraz. Jednym taki budynek może się podobać... czytaj dalej