Francja, Lotaryngia, Mozela, Metz
Metz + dodaj notatkę o tym miejscu

W czasach panowania na tych terenach Cesarstwa Rzymskiego miasto stało się jednym z głównych ośrodków Galii, bogacącym się na eksporcie wina. Powstał tu duży amfiteatr, akwedukt oraz fortyfikacje.

http://www.mairie-metz.fr/

Ciekawe miejsca:

Saint-Pierre-aux-Nonnains (Bazylika św. Piotra)

Bazylika pochodzi z 380 roku i jest jednym z najstarszych kościołów w Europie. Pierwotnie bazylika rzymska, przekształcona w kościół w VII wieku. Przebudowana w X wieku. Odrestaurowana w XX wieku.

http://en.wikipedia.org/wiki/Saint-Pierre-aux-Nonnains_basilica

L’église Saint-Maximin (Kościół Saint-Maximin)

Kościół pochodzi z XII-XV wieku i jest ważnym świadectwem okresu romańskiego. W kościele znajdują się przepiękne witraże Jeana Cocteau. Niezwykle doskonała akustyka sprzyja odbywającym się tutaj koncertom.

http://fr.wikipedia.org/wiki/%C3%89glise_Saint-Maximin_de_Metz

Cathedrale St. Etienne

Zbudowana w 1220 roku katedra wyróżnia się na tle innych dużo większą powierzchnią szkła, największym witrażem gotyckim w Europie.

http://www.cathedrale-metz.fr/

Centre Pompidou Metz

Museum nowoczesne I sztuki współczesnej projektu Shigeru Ban I Jeana de Gastines. Budynek otwarty został w 2010 roku i charakteryzuje się niezwykłą architekturą.

http://www.centrepompidou-metz.fr/

Musées de Metz Métropole La Cour d'Or

Znane również jako Złote Muzea Courtyard zostały założone w 1839 roku. Prezentują wiele archeologicznych i artystycznych zbiorów związanych z historią miasta Metz.

http://musee.metzmetropole.fr/site/index.php

Ciekawe wydarzenia:

Metiz’Art Festival

Jest to wielokulturowy festiwal, który odbywa się co roku w lecie i prezentuje różne gatunki muzyki: rock, reggae i techno. W ramach imprezy organizowane są liczne animacje uliczne i koncert na terenie całego miasta.

http://tourisme.metz.fr/

Inne wydarzenia kulturalne

http://tourisme.metz.fr/en/metz/festivite/index.php

Przeglądaj drogowskazy