Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Rejencja Kolonia, Kolonia
Köln (Kolonia) + dodaj notatkę o tym miejscu

Kolonia jest miastem kościołów. W mieście znajduje się dwanaście dużych, romańskich kościołów kolegiackich i klasztorów, pochodzących z X - XIII wieku. Poza kościołami romańskimi w Kolonii znajdują się także kościoły gotyckie, renesansowe i barokowe oraz inne zabytki architektury jak np. ratusz. Kolonia zyskała również sławę jako centrum piwowarstwa. Są tu 24 browary, więcej niż w jakimkolwiek innym miejscu na świecie.

http://www.stadt-koeln.de/

Ciekawe miejsca:

Kölner Dom (Katedra świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii)

Jest to największy i najważniejszy kościół w mieście. Monumentalna gotycka katedra jest najczęściej odwiedzanym zabytkiem w kraju. Budowa świątyni rozpoczęła się w 1248 roku, jednaj siedziba arcybiskupstwa kolońskiego istnieje już od 313 roku. Usytuowana na miejscu rzymskiej świątyni z IV wieku.

http://www.koelner-dom.de/

Universität zu Köln

Jest jednym z najstarszych i największych Uniwersytetów w Europie, w którym kształci się około 44 tysięcy studentów.

http://www.uni-koeln.de/

Wallraf Richartz Museum and Fondation Corboud

Jest to muzeum zaliczane do największych muzeów w Niemczech. Zgromadzone w nim cenne zbiory malarstwa i grafiki najznakomitszych artystów pochodzą z okresów od średniowiecza do okresu międzywojennego.

http://www.wallraf.museum/

Museum Schnütgen

Jest to znane kolońskie muzeum sztuki sakralnej usytuowane w kościele Św. Cecylii. Powstało dzięki Aleksandrowi Schnutgenowi, który od 1870 roku zbierał średniowieczne dzieła sztuki.

http://www.museenkoeln.de/museum-schnuetgen/

Muzeum Ludwig

Powstałe w 1976 roku muzeum z inicjatywy Ireny i Piotra Ludwików skupia w jednym miejscu wszystkie dzieła sztuki, które powstały w Kolonii po 1900 roku.

http://www.museenkoeln.de/museum-ludwig/

Muzeum Czekolady

W powstałym w 1993 roku muzeum można poznać historię czekolady, obejrzeć jej produkcję. W muzeum zgromadzono również kolekcję porcelany i srebra z XVIII i XIX .

http://www.schokoladenmuseum.de/

Ciekawe wydarzenia:

Kölner Lichter

Coroczna wakacyjna impreza. W czasie jej trwania, mieszkańcy Kolonii, spotykają się nad brzegiem Renu, by wieczorem zobaczyć specjalny pokaz sztucznych ogni trwający zazwyczaj około 45 minut.

http://www.koelner-lichter.de/

Fünfte Jahreszeit (Karnawał „piąta pora roku”)

Jest to jeden z największych ulicznych festiwali w Europie. Rozpoczyna się co roku 11 listopada o godz. 11.11. Punktem kulminacyjnym karnawału jest Rosenmontag, dwa dni przed Środą Popielcową.

http://www.koelnerkarneval.de/

Przeglądaj drogowskazyOstatnie notatki o tym miejscu