Turcja, İzmir, Izmir
Izmir + dodaj notatkę o tym miejscu

Jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Turcji. Usytuowane w Zatoce Izmirskiej z malowniczymi bulwarami, nowoczesną architekturą i pięknymi plażami kusi turystów. Miasto niegdyś znane jako Smyrna ma bogatą i burzliwą historię. Trzęsienie ziemi, liczne podboje i tragiczny w skutkach pożar spowodowały, że ze starożytnych czasów jego świetności pozostało niewiele pamiątek.

http://www.izmir.bel.tr/en/default.asp
http://www.izmirde.biz/

Ciekawe miejsca:

Kordon

Jest to nadmorski deptak, z którego rozpościera się wspaniały widok na Morze Egejskie.

Plac Konak

Jest to ważny punkt Izmiru, w okolicy którego znajdują się główne szlaki komunikacyjne. To tu znajdują się najważniejsze zabytki m.in. meczet Konak Camii, a także osmańska Wieża Zegarowa z 1901 roku.

http://en.wikipedia.org/wiki/Konak_Square
http://en.wikipedia.org/wiki/%C4%B0zmir_Clock_Tower

Agora Museum

Pozostałości starożytnej Smyrny stanowią dziś przestrzeń Agora Museum. Muzeum znajduje się na północnych stokach wzgórza Pagos i składa się z pięciu części. Agora pochodzi z epoki hellenistycznej.

http://www.sacred-destinations.com/turkey/izmir-archaeological-museum.htm

Ciekawe wydarzenia:

Międzynarodowy Festival Izmir

Festiwal organizowany jest co roku od 1987 roku na przełomie czerwca i lipca. W ramach festiwalu odbywają się liczne koncerty muzyki poważnej, rozrywkowej, rocka i jazzu, pokazy, wystawy, spektakle w różnych miejscach miasta.

http://www.iksev.org/izmir_festivali_prog_en.php

İzmir European Jazz Festival (İzmir Avrupa Caz Festivali)

Festiwal organizowany jest co roku w pierwszej połowie marca od 1994 roku przez Fundację Kultury, Sztuki i Edukacji. Biorą w nim udział artyści z Turcji i całej Europy. Festiwal wchodzi w skład Unii Europejskich Festiwali.

http://www.iksev.org/

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych

Organizowany jest od 2000 roku w listopadzie i od tego czasu stał się jednym z najważniejszych festiwali filmów krótkometrażowych w Turcji. W ramach festiwalu, oprócz licznych dyskusji i warsztatów, prezentowane są starannie wyselekcjonowane filmy. A dodatkową rolę spełniają krajobraz i atmosfera miasta.

http://www.izmirkisafilm.org/?e=y&cat=&o=&t=&id=

Przeglądaj drogowskazy