Polska, kujawsko-pomorskie, Grudziądz
Grudziądz + dodaj notatkę o tym miejscu

Były gród krzyżacki, leży w województwie kujawsko-pomorskim. Zabytki Grudziądza należą do Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego.

http://grudziadz.pl/
http://www.it.gdz.pl/

Ciekawe miejsca:

Zabytki

Grudziądz to miasto bogate w zabytki - wśród nich najważniejsze to pozostałości zamku krzyżackiego z XIII wieku, zabudowania Starego Miasta i budowle sakralne.

http://www.it.gdz.pl/lista_zabytkow

Europejski Szlak Gotyku Ceglanego

Trasa turystyczna, która obejmuje 34 miasta (w tym Grudziądz) z ceglaną architekturą gotycką, w 7 krajach usytuowanych nad Morzem Bałtyckim.

http://www.eurob.org/index.php/1/5
http://pl.wikipedia.org/wiki/Europejski_Szlak_Gotyku_Ceglanego

Zespół spichrzów z XIII-XVII wieku

Spichrze w Grudziądzu zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Od strony Wisły są wielokondygnacyjne i wyglądają wyjątkowo interesująco.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Spichrze_w_Grudzi%C4%85dzu

Góra Zamkowa

Najwyższe wzniesienie w Grudziądzu. Znajdują się tu pozostałości po zamku krzyżackim. Jest to również wspaniały punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta.

http://www.it.gdz.pl/gora_zamkowa

Miasteczko westernowe Kansas City

W sezonie letnim otwarty jest obiekt, w którym organizowane są pokazy przedstawiające sceny z życia miasteczka na Dzikim Zachodzie. Znajduje się tu też wiele innych atrakcji, m.in. kraina dinozaurów, safari, zoo, kraina bajek i baśni.

http://www.rancho.tfirma.pl/
http://www.mega-park.pl/

Hanza Pałac Rulewo - Park linowy

Jeden z największych parków linowych w Polsce. Usytuowany jest w zabytkowym zespole pałacowo-parkowym, w którym obecnie mieści się hotel.

http://www.hanzapalac.pl/odprez-sie/odprez-siepark-linowy/

Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi

W muzeum znajdują się eksponaty z zakresu archeologii, historii, etnografii, sztuki, rzemiosła artystycznego i numizmatyki, zgromadzone w zabudowaniach dawnego klasztoru benedyktynek, Pałacu Opatek oraz w spichrzach.

http://www.muzeum.grudziadz.pl/

Ciekawe wydarzenia:

GAPA

Na organizowanych co roku przez Centrum Kultury Teatr Grudziądzkich Amatorskich Prezentacjach Artystycznych, widzowie mają okazję uczestniczyć w teatralnych debiutach młodych talentów.

http://www.teatr.grudziadz.pl/index.php?p=repertuar&q=imprezy_cykliczne&r=gapa

Dni Grudziądza

Co roku w czerwcu, na Błoniach Nadwiślańskich organizowany jest szereg wydarzeń kulturalnych. W ramach imprezy odbywają się liczne koncerty, wystawy, jarmark staroci, konkursy i inne.

http://www.grudziadz.twoje-miasto.pl/wiadomosci,jrz,dni-grudziadza-2012-swietujemy-juz-od-piatku

Przeglądaj drogowskazy