Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Alpy Nadmorskie, Grasse
Grasse + dodaj notatkę o tym miejscu

Ta francuska miejscowość, mieszcząca się w przepięknym regionie Prowansja-Alpy-Lazuruwe Wybrzeże, jest centrum przemysłu perfumeryjnego i światową stolicą produkcji naturalnych aromatów. Znajdziemy tu najstarsze i najsłynniejsze wytwórnie perfum.

http://www.grasse.fr/
http://www.ville-grasse.fr/
http://podroze.gazeta.pl/podroze/1,114158,7458732,Ciekawe_miasta__Grasse___miasto_nosow.html

Ciekawe miejsca:

Wytwórnie perfum

Galimard (powstała w 1747), Fragonard (1782) i Molinard (1849) to najstarsze i najsłynniejsze wytwórnie perfum. W każdej z nich znajdziemy muzeum i sklepik z możliwością zakupu buteleczki wybranego zapachu. Możliwe jest również zwiedzanie wytwórni z przewodnikiem, który opowie nam o procesie powstawania perfum.

http://www.galimard.com/html/intro.html
http://www.fragonard.com/
http://www.molinard.com/index_gb.php

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem

Dostępne przez cały rok wycieczki trwają półtorej godziny, w ciągu której profesjonalny przewodnik opowie nam o historii miasta i pokaże jego najciekawsze zakątki.

http://www.grasse.fr/spip.php?page=rubrique&id_rubrique=25

Ciekawe wydarzenia:

Expo Rose

Festiwal Róż odbywa się w Grasse co roku w maju. W ramach imprezy organizowany jest konkurs na najpiękniejszą i najładniej pachnącą różę.

http://vintageholidays.co.uk/what-is-the-grasse-rose-festival/

Jasminade

Od 1946 roku w sierpniu Grasse urządza święto jaśminu. W ramach imprezy organizowane są parady, koncerty, wystawy malarstwa i wiele innych atrakcji, a wszystkie związane z jaśminowym kwiatem.

http://www.ville-grasse.fr/jasminade/

Przeglądaj drogowskazyOstatnie notatki o tym miejscu