Polska, Zachodniopomorskie, sławieński, Darłowo
Darłowo + dodaj notatkę o tym miejscu

Jeden z najlepszych polskich kurortów nadmorskich oferuje turystom szerokie plaże, uroczy port rybacki oraz wyjątkowy mikroklimat.

http://www.darlowo.pl/pl/
http://www.info.darlowo.pl/
http://www.darlowko.pl/

Ciekawe miejsca:

Muzeum Darłowo - Zamek Książąt Pomorskich

Jedyny nadmorski, gotycki zamek w Polsce pochodzi z 1352 roku. Od 1930 roku mieści się w tu muzeum z zabytkami pomorskiej sztuki ludowej.

http://www.muzeumdarlowo.pl/

Kościół Mariacki z Mauzoleum Pomorskim

Najstarszy gotycki zabytek Darłowa pochodzi z XIII wieku. Warto zwrócić uwagę na mieszczące się w kościele Mauzoleum Pomorskie z sarkofagami Króla Eryka, Elżbiety, żony ostatniego Księcia Pomorskiego i Jadwigi - Księżniczki Pomorza.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Matki_Bo%C5%BCej_Cz%C4%99stochowskiej_w_Dar%C5%82owie

Latarnia Morska W Darłówku

XIX-to wieczna latarnia była wielokrotnie przebudowywana. Obecnie jest trzecią co do wysokości latarnią na polskim wybrzeżu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Latarnia_Morska_Dar%C5%82owo

Park Linowy Nad Bałtykiem w Darłówku

W parku linowym znajdziemy trasy przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozmieszczone na powierzchni aż 1 hektara.

http://nad-baltykiem.com/

Ciekawe wydarzenia:

Darłowski Festiwal Filmów Skandynawskich

Co roku w lipcu, w ramach festiwalu prezentowane są dzieła artystów z krajów nadbałtyckich. Pokazu odbywają się w kinie Bajka i w plenerze, niedaleko Latarni Morskiej.

http://www.dokdarlowo.pl/kino-bajka/festiwal-filmow-skandynawskich/

Darłowski Festiwal Teatrów Ulicznych

Co roku w sierpniu organizowany jest pochód aktorów ulicami miasta, następnie odbywają się pokazy dla dzieci i dorosłych, warsztaty, pokazy ogniowe i spektakle uliczne.

http://www.darlowko.pl/atrakcje/19/festiwale_i_wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Latawców www.darlowko.pl Festiwal odbywa się co roku w lipcu już od 2000 roku. W ramach festiwalu odbywają się różnego rodzaju zawody i pokazy akrobacji latawców. Biorą w nich udział zawodnicy z całego świata.

Co roku w lipcu, w ramach festiwalu odbywają się różnego rodzaju zawody i pokazy akrobacji latawców. Biorą w nich udział zawodnicy z całego świata.

http://www.darlowko.pl/atrakcje/19/festiwale_i_wydarzenia

Przeglądaj drogowskazyOstatnie notatki o tym miejscu