Francja, Poitou-Charentes, Charente, Cognac
Cognac + dodaj notatkę o tym miejscu

Jest to słynny ośrodek produkcji koniaku. Nazwa „Cognac” zastrzeżona jest wyłącznie dla alkoholi produkowanych na obszarze wokół miasta Cognac.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cognac

Ciekawe miejsca:

Musee des Arts du Cognac

Otwarte w 2004 roku Muzeum Sztuki Koniaku przedstawia historię produkcji koniaku. Na powierzchni 1600m2 znajdują się stałe wystawy, gdzie zgromadzono ponad 800 eksponatów i dokumentów .

http://www.musees-cognac.fr/

Martell

To najstarszy z głównych producentów koniaku. W 1715 roku Jean Martell, przybył do Cognac, aby otworzyć tam swoja własna firmę handlującą eaux-de-vie.

http://www.martell.com/

Hennessy

Uznawany jest za największego producenta koniaku. Budynki siedziby firmy mieszczą się po obu stronach rzeki Charente. Założycielem tego domu koniaku był Irlandczyk Richard Hennessy, najemnik francuskiego króla, który jako rekompensatę za służbę dostał kawałek ziemi w Cognac. W 1765 roki założył tam firmę handlującą likierem.

http://www.hennessy.com/

Otard

To jeden z sześciu największych producentów koniaku. W 1796 roku Jean Baptiste Antoine Otard - potomek norweskich Wikingów - zakupił zamek Chateau de Cognac leżący na lewym brzegu rzeki Charente. W 1795 roku założył firmę handlującą koniakiem.

http://www.baronotard.com/lda/

Przeglądaj drogowskazy