Polska, lubelskie, Chełm
Chełm + dodaj notatkę o tym miejscu

Największe miasto przy wschodniej granicy Polski leży w województwie lubelskim i wyróżnia się międzykulturowym charakterem i bogatą historią.

http://www.chelm.pl/
http://www.chelm.info/

Ciekawe miejsca:

Bazylika Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Późnobarokowe sanktuarium maryjne na Górze Chełmskiej powstało w połowie XVIII wieku jako katedra unicka. Obecnie pełni rolę katolickiego kościoła parafialnego.

http://www.bazylika.net/

Kościół Rozesłania św. Apostołów

Świetnie zachowany późnobarokowy kościół pochodzi z połowy XVII wieku i w ciągu swej historii szczęśliwie uniknął zniszczeń. Wewnątrz znajdziemy zabytkowe drewniane ołtarze, chrzcielnicę, ambonę, ławki i konfesjonały.

http://www.rozeslanie.pl/historia/historia-koscioa

Chełmskie Podziemia Kredowe

Chełm leży na złożach kredy, które wydobywane były przez kilkaset lat. Obecnie fragmenty zabytkowych korytarzy udostępnione są zwiedzającym. Do kopalni wchodzi się w kasku na głowie i z lampą w ręku a temperatura wewnątrz tuneli wynosi jedynie 9 st. C.

http://www.podziemiakredowe.pl/

Muzeum Ziemi Chełmskiej

Muzeum Ziemi Chełmskiej, którego początki sięgają 1882 roku, posiada w swoich zbiorach eksponaty archeologiczne, historyczne, etnograficzne, przyrodnicze, edukacyjne, sztuki Ziemi Chełmskiej, sztuki współczesnej, biblioteczne i starej fotografii.

http://www.muzeum.chelm.pl/

Ciekawe wydarzenia:

Dni Chełma

Co roku w czerwcu obchodzone jest święto miasta – z tej okazji odbywa się wiele imprez kulturalnych i sportowych.

http://urzad.chelm.pl/chelm.pl/glowna/index.php?option=com_content&view=article&id=755:program-dni-chema-2011&catid=6:2011

Chełmostok

W sierpniu Chełm organizuje międzynarodowy festiwal rockowy. W konkursie biorą udział głównie zespoły z Polski, Ukrainy, Słowacji i Czech.

http://www.chelm.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=790:chemstok-2011&catid=6:2011

Przeglądaj drogowskazy