Wielka Brytania, Cambridgeshire, Cambridge
Cambridge + dodaj notatkę o tym miejscu

Siedziba jednego z dwóch najstarszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii.

http://www.visitcambridge.org/

Ciekawe miejsca:

Anglesey Abbey

W XII wieku był to klasztor augustianów. Obecnie wypełniony antykami, ceramiką i obrazami. W 1930 roku, ówczesny właściciel rozpoczął również tworzenie ogrodów, które obecnie obejmują ponad 114 ha i są otwarte dla zwiedzających. Ścieżki prowadzą do XVIII-wiecznego, nadal czynnego młyna.

http://www.nationaltrust.org.uk/anglesey-abbey/

Uniwersytet

http://www.cam.ac.uk/

Audley End House and Gardens

Dworek jakobiński, posiadający skrzydło w stylu wiktoriańskim.

http://www.english-heritage.org.uk/

Cambridge Leisure Park

Ogromny kompleks rozrywkowy znajdujący się nieco poza miastem.

http://www.cambridge-x.co.uk/

Cambridge University Botanic Garden

Ponad 40-hektarowy ogród otwarty w 1846 roku. Zdobi go mnóstwo kwiatów, drzew, ogrodów skalnych, oprócz tego na terenie są jeziora, szklarnie i ogród zimowy, teren przeznaczony specjalnie na pikniki, sklep i kawiarnia.

http://www.botanic.cam.ac.uk/

Classic Wings

Możliwość obejrzenia różnych samolotów związanych z Imperial War Museum. Oprócz tego można skorzystać z lekcji pilotażu i samodzielnie lub z pilotem podziwiać Cambridge z lotu ptaka.

http://www.duxfordflying.co.uk/

Ely Cathedral

Jest to najdłuższy kościół nie tylko w Anglii, ale również w Europie (mierzy ok 172 m). Jest siedzibą anglikańskiego biskupa Ely i do dziś pozostaje przykładem wielkości średniowiecznych zakonów.

http://www.elycathedral.org/visitors/

King's College Chapel

Jeden z najbardziej znanych zabytków Cambridge. Budowę kościoła rozpoczął Henryk VI w 1446 roku. W kaplicy można zobaczyć między innymi: rzeźby, wspaniałe sufity, witraże oraz obraz Rubensa – Pokłon Trzech Króli.

http://www.kings.cam.ac.uk/

Round Church

Jeden z czterech okrągłych kościołów w Anglii. Ten pochodzi z 1130 roku i jest znany również jako the Church of the Holy Sepulchre. Oprócz niezwykłej konstrukcji kościoła, warto zapoznać się również z dostępną w kościele wystawą na temat historii Cambridge.

http://www.christianheritageuk.org.uk/

St. Botolph's Church

Kościół z początków XIV wieku. Zbudowany na obrzeżach, aby podróżni mogli się tam zatrzymywać, modlić i dziękować dlatego znany jest również jako saint of travellers.

http://www.stbotolphs.net/

St. Bene't's Church

Wieża kościoła (który został zbudowany w 1033 roku na cześć świętego Benedykta) jest najstarszą budowlą w całym hrabstwie.

http://www.stbenetschurch.org/

Scott Polar Research Institute Museum

Muzeum założono w 1920 roku, aby upamiętnić Kapitana Scotta i jego współtowarzyszy, którzy zginęli w 1912 roku po dotarciu na Biegun Północny. W zbiorach muzeum m.in. zdjęcia, czasopisma oraz pamiętniki z licznych podróży przez terytorium Arktyki i Antarktydy.

http://www.spri.cam.ac.uk/museum

Fitzwilliam Museum

Muzeum jest właścicielem jednego z największych zbiorów sztuki, m.in. największe arcydzieła malarstwa z XIV wieku, rzeźby, meble, zbroje, ceramika, rękopisy; monety i zabytki ze starożytnego Bliskiego Wschodu.

http://www.fitzmuseum.cam.ac.uk/

Folk Museum

Muzeum mieści się w starym gospodarstwie i głównym celem założycieli jest prezentacja życia codziennego ludzi, którzy żyli ponad 300 lat temu.

http://www.folkmuseum.org.uk/

Museum of Archaeology & Anthropology

Muzeum mieści się na wydziale Archeologii i Antropologii Uniwersytetu Cambridge. Galeria Archeologiczna prezentuje między innymi narzędzia z kamienia i liczne artefakty z okresu rzymskiego i średniowiecza; W części antropologicznej mnóstwo eksponatów m.in. z Azji i Afryki.

http://maa.cam.ac.uk/

Whipple Museum

Muzeum historii nauki. Prezentuje między innymi jak pracowali lekarze, astronauci i marynarze w różnych okresach czasu.

http://www.hps.cam.ac.uk/whipple

Sedgwick Museum of Earth Sciences

Na wystawie muzeum można zobaczyć między innymi skamieniałości i szkielety różnych dinozaurów i ssaków.

http://www.sedgwickmuseum.org/

Przeglądaj drogowskazy