7 fotografii
159 osób
Moderatorzy:
    pioter Ola ruda
Subskrybenci:
    pinot IDB pioter pictori Chris888 colgen Diabella kajtson jacek.bralski roxa nutkafantazji Tomek1970
pokaż więcej

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

Kaszubski kościółek ze Swornychgaci

Atrakcja skansenu we Wdzydzach Kiszewskich

Kościół św. Barbary - zbudowany ok. 1700 roku - został przeniesiony do skansenu we Wdzydzach Kiszewskich ze wsi Swornegacie*.

W niedzielny poranek. W niedzielny poranek. (pioter/bywajtu)

Widok od strony jeziora. Widok od strony jeziora. (pioter/bywajtu)

Ołtarz główny z obrazami św. Barbary i Jana Chrzciciela. Ołtarz główny z obrazami św. Barbary i Jana Chrzciciela. (pioter/bywajtu)

Oko opatrzności - malowidło na stropie z początku XIX wieku. Oko opatrzności - malowidło na stropie z początku XIX wieku. (pioter/bywajtu)

Trójczłonowa bryła kościoła. Ściany zbudowane w technice zrębowej, wieża w technice szkieletowej, dach pokryty gontem. Trójczłonowa bryła kościoła. Ściany zbudowane w technice zrębowej, wieża w technice szkieletowej, dach pokryty gontem. (pioter/bywajtu)

Mimo że jest położony na terenie skansenu, w niedziele odprawiane są w nim nabożeństwa. Mimo że jest położony na terenie skansenu, w niedziele odprawiane są w nim nabożeństwa. (pioter/bywajtu)

 
*nazwa Swornegacie - jak pisze Wikipedia - pochodzi od "dwóch kaszubskich słów: swora, czyli warkocz pleciony z korzeni sosnowych, wykorzystywany do umacniania, czyli gacenia brzegów /gacy/ jezior i rzek"

Mówi się o tym we wpisach (lub komentarzach do nich):


Ostatnio komentowane na stronie:
05/05/2016 pinot

Gdańsk paradny

2 komentarze, ostatni z 14/07/2017 od pinot